Vážení přátelé,

do 108. oddílu jsem nastoupil jako čtrnáctiletý kluk někdy v lednu roku 2006. Od té doby jsem v něm, s přestávkami a na různých pozicích, od řadového člena až po zástupce vůdce, strávil něco přes 8 let.

swm2014Stowosm 2014

Nyní mám pocit, že moje kapitola je ve 108. oddíle dopsána, a že pro mne nastal ten pravý čas odejít. Neříkám, že daleko, a ani netvrdím, že navždy (protože člověk nikdy neví, co mu život přinese), ovšem pokud se někdy v daleké či bližší budoucnosti k oddílu vrátím, bude to již jiný příběh, a taky jistě tak trochu jiný oddíl. A rovněž asi i jiný Me2d. Neboť příběh „Me2d a 108. oddíl“, který se začal psát onoho ledna roku 2006, je nyní ukončen. Cítím to.

108čka, to jste pro mne byli Vy – Kime, Mikeshi, Simbo, Řízku, Blechy, Kocoure, Střelo, Kreveto, Bille, Tarzane, (a vlastně i Zelenko, Želvo, Šipko, Chrostíku, Vráťo, Ondro a Mikine, i když s vámi jsem měl trochu vlažnější vztah, ale i vy jste byli součástí našeho oddílu), a dále pak Dominiku, Matěji, Slávku, Australane, Vrte, Muffe, Tošku, Worvani, Tomáši, Máro, Mirečku, Bobře, Kotlíku, Žéňo, Světlucho, Dane, Rone, Chálo, Šunky, Mišwe, Šarino, Milane, Matesi, Májko, Utone, Adame, Rajskote, Kameni, Kubo a Beaste  – mnozí se navzájem ani neznáte, nebo si na mne třeba již ani příliš nepamatujete, ale já mohu slíbit jedno – já na Vás nikdy nezapomenu!

Přeji Vám mnoho krásných slunečných dní,

Me2d

P.S. pro současné členy oddílu: Jak jsem naznačil výše – neodcházím daleko – a proto ani tohle rozloučení neznamená, že bychom se spolu neměli dále vídat. Věřím, že na různých výpravách, horách, táborech či jiných akcích se ještě mnohokrát potkáme. Jen už nyní nebudu onou „duší“, nebo spíše „jednou z duší“ 108. oddílu. Pokud přijedu, budu už jen na návštěvě – na návštěvě u oddílu, který nyní píše příběhy jiných, ale ten můj už ne – a jehož příběh píší jiní, ale já už do něj jen občas přispívám.

swm2006Stowosm (Sumýš) 2006