Válka o Cintru

Pro ty, kteří nevědí, co Válka o Cintru je, se jedná o boje s dřevěnými meči.

Vše začalo, když jsme se v 16:30 měli sraz na Hlavním nádraží. Poté jsme jeli do Světlé nad Sázavou, odkud jsme šli asi 15km do tábořiště. Na tábořišti jsme byli asi v 11hod večer. Než jsme směli jít spát, museli jsme však vyplnit formulář, který Mára správně vyplnil a dal nám ho opsat.Následně jsme někteří šly do krčmy, ostatní si šli lehnout. Jenomže asi deset minut poté ke mě přišel Muff a řekl mi, že Chála zapomněl vzít stan, a tak jsem musel vyřešit, aby se vešel k někomu do stanu. Když jsem tak učinil,všichni už spali i se zkontrolovanými zbraněmi.

Druhý den ráno jsme vyrazili na mrchoviště plni očekávání z nadcházejících bojů. Po příchodu na mrchoviště, které bylo asi kilometr vzdálené, jsme dotali první quest.

Naším prvním úkolem bylo obhlídnutí situace. Když jsme, tak učinili, opět jsme se vrátili na mrchoviště Další úkol byl udržet či získat do určité doby město, které měli v držení příšery.Zde byla svedena první bitva, kterou Nilfgard (strana ,za kterou jsme bojovali) vyhrál.

Asi hodinu jsme dělali menší questy, a potom jsme měli udržet přístavy co nejdéle. Držení přístavú bylo asi tří hodinová bitva, při, které padlo mnoho lidí.

Tuto bitvu však také Nilfgard vyhrál. Poté již byly malé boje, které jsou nezajímavé.

Druhý den jsme všichni mysleli na postel, ale bojovali jsme statečně dál.

Po dalších bojích, které nejsou moc zajímavé, však následovala závěrečná bitva.

Při závěrečce se začínalo jako při řadovce, nicméně se povedlo hrstce Nilfgardsých proběhnout až k všem vlajkám a zabít jejich hlídače, čímž Nilfgard zvítězil.

Po cestě domů se ni moc (až na návrat Mišweho se zavázanou rukou z nemocnice) nedělo.

Bobr

Válka o Cintru : 23-25.9.2011

Jistě každý z nás když šel na náš sraz na Hlavním nádraží si musel všimnout podivných pohledů kolemjdoucích (ať už na ulici, nebo v dopravním prostředku). Co teprve, ty překvapené a podnapilé tváře vesničanů u vlakové stanice Světlá. Každopádně, když jsme se sešikovaly ve výše zmíněné vesnici, přijelo po chvíli nákladní auto pod názvem : ,,Cintra Car´´, které bylo tak laskavé, že nám vzalo naši bagáž až k místu konání. Jak už to ovšem při každé cestě na neznámé místo bývá, i my jsme se museli v páteční večer vracet, volat organizátorům a zjiěšťovat naši současnou polohu. Ve zkratce, ztratili jsme se. S bolavými nohami a mrtvolnými grimasami na obličeji jsme se konečně okolo 22,29h dostavili do tábora. Jen co jsme si našli naše batohy a mírně se občerstvili, začal hned Muff s příkazy. Úkol číslo 1) Postavit stany.

2) Správně vyplnit formulář k pravidlům (tento bod jsme poctivě cheatli).

3) Bobr musel sehnat Chálovi místo na spaní.

4) Nechat si zkontrolovat zbraně od organizátorů.

Hned po zadání 1. Příkazu, někteří z nás doslova vybuchli smíchy, když jsme se dozvěděli, že Chála zapomněl stan. Ale i navzdory krušné noci, při které jsme všichni měli omezený prostor, jsme se ráno probudili čerství (tedy kromě mě). Hned jsme se museli obléknout do našeho pitevního oděvu, a sešikovat se na place, kde byla krátká ukázka Cpček. Pak jsme museli rychle doběhnout na záchod s flaškami a naplnit je vodou. Po krátké procházce na mrchoviště (pro některé mrkvoviště), jsme se rozřadili do skupin (Venendal, Impera, Magna…) a začal malý trénink. Po chvilce oficiálně začala bitva o Cintru a všechny skupiny se rozprchly všemi směry, my pod vedením Muffa. A poté následovaly jen bezhlavé řežby, obkličování, sem tam nějaké to podlé kouzlo a hlasvně výkřiku typu: ,,HEJ!!! DEJ MI GLEJT!!!´´ atd.

V neděli jsme měli rychlou snídani a pokračovala asi 2hodinová bitva na stejném místě jako včera. Poté měl náš velectěny císař Řízek krátký proslov a vyzdvihnul pár vyvolených vojáků. Pak jsme si vzali naše věci, vrátili se do tábora a šli jsme na nedalekou louku na závěrečnou bitvu, kterou jsme s mírnou početní převahou vyhráli. Pak jsme si všichni vzájemně pogratulovali a šli jsme se sbalit a odejít z5 do našich domovů. Jinak cesta zpátky neproběhla s ničím významným, jen s tím, že se Mišwe projel nemocničním autem z důvodu úrazu na ruce.

Tošek